Endülüs Turu

ENDÜLÜS TURU 5 GÜN 4 GECE 4* Yıldızlı Oteller                                   

***/ ***/ 2021 İSTANBUL-MADRİD
***/ ***/ 2021 MADRİD- İSTANBUL
3* + / 4 YILDIZ
VİZE GEREKİR (Schengen)
GÜN 4 GECE
 

--- €
Rezervasyon 
SILA TUR İLE EŞSİZ BİR DENEYİM İÇİN YURTDIŞI  TURLARINDA YERİNİZİ AYIRIN

yurtdisi uygun turlar

 

 

Tur Bilgileri
50481b73 2762 4a98 bd97 9d97b4835e20 1512815015656 64x64 400x400 800x800
e01b505b c4a4 4d55 ab8e 2700c1495889 1527685749218 64x64 400x400 800x800 
50d073af d11a 4825 91fe 39f47ac99ae6 1527685716239 64x64 400x400 800x800

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ENDÜLÜS TURU
4 GECE KONAKLAMALI – AVRUPA’DAKİ İSLAM MEDENİYETİ İZİNDE…

1.GÜN 12 Eylül 2018 : İSTANBUL – MADRİD – TOLEDO

S:Gökçen Havalimanı Dış Terminalinde Pegasus kontuarında sabah saat 07:30’da buluşma. Pegasus Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 09:55’de Madrid’e uçuş, 13:35’de varış. İşlemler sonrası aracımızla panoramik Madrid şehir turu yapıyoruz. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid’in ana caddesi Gran Via “Bienvenido” dercesine karşılayacak bizleri, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, Sibeles Anıtı’nı ve Boğa Güreşi Arenası’nı göreceğiz. Tur otobüsümüzden ayrıldıktan sonra ise Madrid sokaklarını arşınlamaya başlayacağız. Madrid şehir merkezindeki gezintimizde Antik Mısır’dan İspanya topraklarına taşınmış Debod Tapınağı, Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, 9 kapılı Plaza Mayor ve son olarak Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Rehberimizin belirteceği yer ve zamanda buluşma ve Toledo şehrine transfer. ( 85 KM ) 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da kısa bir yürüyüş turu ile şehri tanıyoruz. Akşam yemeği ardından konaklama.

2.GÜN 13 Eylül 2018 : TOLEDO – CORDOBA – SEVILLA       

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra saat 07:00’da eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. ( 350 KM ) Cordoba ya varışın ardından  Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Sevilla’ya hareket. ( 145 KM ) Akşam yemeği ardından konaklama.

3.GÜN 14 Eylül 2018 : SEVILLA – MALAGA – GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra saat 07:30’da Sevilla Şehir turumuz başlıyor. Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra Malaga’ya hareket ( 210 KM ) Malaga’ya varış ve panoramik şehir turu. Malaga şehir turumuza ilk olarak Eski şehri, Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokaklarını geziyoruz. Rehberin belirteceği yer ve zamanda buluşma. Granada’ya transfer. ( 128 KM ) Akşam yemeği ardından konaklama

4.GÜN 15 Eylül 2018 : GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Granada’yı keşfetmek üzere hareket. Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile ELHAMRA SARAYI olacak. Uzun saray turumuz sırasında Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz. Aksam yemeği ve konaklama

5.GÜN 16 Eylül 2018 : GRANADA – MADRİD – İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında saat 06:45’te Madrid Havalimanı’na hareket. ( 428 KM ) Saat 14:25’de Pegasus Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket. Akşam saat 19:40’da Sabiha Gökçen Havalimanına varış.

-------------------------------------------------------

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    PGS ile S.Gökçen>Madrid>S.GökçenGidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    3*+ / 4* otellerde 4 Gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları
•    Akşam yemekleri
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Havalimanı ve Güvenlik vergileri
•    Yerel rehber hizmeti
•    Granada El Hamra Sarayı- Cordoba Ulu Camii- Sevilla Al Cazar Sarayı ücretleri


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
•    Seyahat Sağlık Sigortası (Vize evraklarında gerekli)

 

-----------------------------------------------------------------------------

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle İspanya Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir. 5-10-20€ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: İspanya’da Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: İspanya’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

YEME-İÇME: Seyahatiniz süresince Turumuz boyunca sizlere et ikram edilmeyecektir. Yemek menülerimiz ağırlıklı olarak balık ve sebzeden oluşmaktadır.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 


Bizi Kayıt Edin

Akdeniz Cad. No: 6 Kat: Fatih - İSTANBUL

T: +90 212 631 57 58
F: +90 212 631 57 58