Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

Kudüs Turu 15-20 Nisan

         
950$    
     
     
.    
Gidiş    15 Nisan 2024
Dönüş   20 Nisan 2024
     
     

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

 

PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI- KUDÜS TURU

3 GECE 5 GÜN

 

 

1.GÜN: Akşam saat 18.00’de İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Sıla Tur yetkilisi ile buluşulması ve Check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Havayollarına ait TK… sefer sayılı uçakla 21.10’da Akabe’ye uçuş. Saat 23.55’te Akabe’ye varış.

2.GÜN: Gümrük işlemlerinin ardından aracımızla Amman üzerinden sınır kapısına hareket. Sabah namazının kılınması ve kahvaltı sonrasında sınır kapısına varış. Gümrük işlemlerinden sonra Eriha’ya geçiş. Dünyanın en derin noktası olarak kabul edilen ve -400 metre olarak ölçülen Lut Gölü manzarasının ardından Eriha’da yapılacak olan kısa Eriha turumuz ve Hz. Musa’nın külliyesini ve makamının ziyaret edilmesi, sonrasında Kudüs’e hareket. Zeytin Dağı’nda panoramik manzara eşliğinde rehberimizin şehre dair anlatımının ardından Selman-ı Farisi Hz. ve Rabiatül Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otele varış. Otelimize yerleştikten sonra Mescid-i Aksa’da akşam ve yatsı namazlarının kılınmasının ardından otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN:
Otelde kahvaltıdan sonra rehberimizle birlikte şehir turumuzu yapmak üzere hareket. Kudüs Surlarının Sahire Kapısı’ndan başlayarak Eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesi’ne varış. Bu bölge ile ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii ve Burak Duvarı’nın görülmesi. Mescid-i Aksa’ya varış. Mescid-i Aksa içerisindeki mevcut yapıların ayrıntılı anlatımı (Kubbetüssahra, Kıble Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Mescit vb.) Şehir turumuzu tamamladıktan sonra serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN: Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra rehberin belirleyeceği saatte EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında Kudüs’e dönüş. Otelimize ulaştıktan sonra akşam yemeği ve geceleme.

(EL Halil Programı Şehrin Açık Olması Durumunda Gerçekleşecektir)

5. GÜN: Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Ürdün’e hareket etmek üzere odalar boşaltılıp (check-out) çantalarımızı indiriyoruz. Sınır kapısına varmamızın akabinde gümrük işlemlerimizi tamamlaması. Ürdün’e varışımızdan sonra Şuayip Peygamber’in kabri ve camii, Hz. Yuşa’nın makamı,  Osmanlı Türk Salt Şehitliği, Mute Savaşı’nın gerçekleştiği mekân ve Zeyd b. Harise, Caferi Tayyar ve Abdullah b. Revaha’nın kabirlerini ziyaret ettikten sonra Akabe’ye hareket. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra saat …’da Havalimanına varış.

6. GÜN: Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK… sefer sayılı uçakla 00.50de İstanbul’a uçuş. Saat 05.25’te İstanbul’a hoş geldiniz.

NOT: Programımız uçuş saati-havalimanı ve gümrük işlemleri-sınır kapısı işlemleri ve yerel şartlara bağlı olarak acentemiz ve rehberimizin değerlendirmelerine göre değişiklik gösterebilmektedir

 

NOT: Programın icra edilmesinde, acentemiz onayı ile rehber tarafından yerel şartlar gözetilerek değişiklikler yapılabilir.

İsrail Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail vize işlemleri İsrail Konsolosluğu ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafından yönetilmektedir. İsrail için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak başvuru sürecini tamamlaması gerekmektedir.

İsrail vizesi için hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir:

 • İsrail Vize Başvuru Formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Pasaport (En az 1 yıl geçerli)
 • Varsa eski pasaportlar
 • Biometrik fotoğraf ( 2 adet 5*5 ölçülerinde)
 • Konaklama yeri rezervasyonları
 • Seyahat belgeleri (Bilet, rezervasyon vb.)
 • Hesap dökümleri (6 aylık)
 • Mali durumu gösteren tapu, araç ruhsatı vb. belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ticari vize veya aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak olanlar için; davetiye
 • Çalışanlar için ek olarak; 6 aylık maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi, çalıştığı kurumunun vergi levhası, imza sirküleri vb. belgeler
 • Şirket sahipleri veya ortakları için ek olarak; şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi vb. belgeler
 • 18 yaş altındakiler için ek olarak; ebeveynlerinden alınacak noter onaylı muvaffakatname
 • Öğrenci vizesi alacak olanlar için ek olarak; İsrail’deki bir eğitim kurumundan kabul belgesi, eğitim ödemesinin yapıldığını gösteren belge, masrafları karşılayabileceğini gösteren mali durum evrakları veya karşılayacak olan sponsor bilgileri, öğrenci belgesi vb.
 • Ev hanımları için, evlilik cüzdanı fotokopisi, eşinin çalıştığı kuruma ait belgeler ve eşinin sponsor olacağına dair belgeler vb.
 • Çalışma vizesi alacak olanlar için ek olarak; apostil kaşeli sabıka kaydı ve doğum belgesi, tıbbi muayene sertifikasyonu (Konsolosluk tarafından kabul edilen sağlık kuruluşlarından alınmış olması gerekmektedir), parmak izi alım beyanı vb. belgeler

** Vize başvurusu yapmadan önce hazırlanması gereken evraklarla ilgili Konsolosluktan detaylı bilgi alınması önemlidir. Eksik veya hatalı evrak olması durumunda vize başvuru süreci aksayacaktır.

İsrail vize başvurusunun sonuçlanması süreçte herhangi bir problem yaşanmaması halinde 7-15 iş günü sürmektedir. Bu nedenle başvurunun en geç seyahat tarihinden 20 gün, en erken 3 ay öncesinde yapılması gerekmektedir.

Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
 • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image