Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

Kudüs Turu 22-28 Mayıs 2024

         
1.050$    
     
     
.    
Gidiş    22 Mayıs 2024
Dönüş   28 Mayıs 2024
4 Gece 5 Gün    
     

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI

KUDÜS TURU

4 GECE 5 GÜN 

1.GÜN - 22 Mayıs Çarşamba: Akşam saat 18.00’de İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Sıla Tur yetkilisi ile buluşulması ve Check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Havayollarına ait TK832 sefer sayılı uçakla 20.50’de Akabe’ye uçuş. Saat 01.05’te Akabe’ye varış.

2.GÜN – 23 Mayıs Perşembe: Gümrük işlemlerinin ardından aracımızla Amman üzerinden sınır kapısına hareket. Sabah namazının kılınması ve kahvaltı sonrasında sınır kapısına varış. Gümrük işlemlerinden sonra Eriha’ya geçiş. Dünyanın en derin noktası olarak kabul edilen ve -400 metre olarak ölçülen Lut Gölü manzarasının ardından Eriha’da yapılacak olan kısa Eriha turumuz ve Nebi Musa külliyesinin ve makamının ziyaret edilmesi, sonrasında Kudüs’e hareket. Zeytin Dağı’nda panoramik manzara eşliğinde rehberimizin şehre dair anlatımının ardından Selman-ı Farisi Hz. ve Rabiatül Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otele varış. Otelimize yerleştikten sonra Mescid-i Aksa’da akşam ve yatsı namazlarının kılınmasının ardından otele dönüş. Akşam yemeği servisi ve konaklama otelimizde.


3.GÜN – 24 Mayıs Cuma:
Otelimizde sunulacak kahvaltı servisinden sonra rehberimizle birlikte Mescid-i Aksa’nın ayrıntılı olarak gezilmesi. Aksa içerisinde bulunan yapılar ve bölümlerin (Kubbetüssahra, Kıble Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Mescit vb.) rehber anlatımı eşliğinde keşfedilmesi sonrası Cuma namazı Aksa’da kılınacaktır. Katılımcılarımız için serbest zaman dilimi, Aksa’da vakit geçirebilir arzu ederseniz Eski Kudüs Şehir sokaklarını keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği servisi ve konaklama otelimizde.

(Cuma namazının Aksa’da kılınması yerel şartlara bağlı olmaktadır. Bu konuda rehberin değerlendirmesi ve mevcut durum etkili olacaktır)

4.GÜN – 25 Mayıs Cumartesi: Otelimizde sunulacak kahvaltı servisinden sonra

 

Eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek, Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesi’ne varış.Bu bölge ile ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii ve Burak Duvarı’nın görülmesi. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

 

 

 

 

 

5.GÜN – 26 Mayıs Pazar: Otelimizde sunulacak kahvaltı servisi sonrası rehberin belirleyeceği saatte EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında Kudüs’e dönüş. Otelimize ulaştıktan sonra akşam yemeği ve geceleme.

(EL Halil Programı Şehrin Açık Olması Durumunda Gerçekleşecektir)

6. GÜN – 27 Mayıs Pazartesi: Otelimizde sunulacak kahvaltı servisi sonrası Ürdün’e hareket etmek üzere odalar boşaltılıp (check-out) çantalarımızı indiriyoruz. Sınır kapısına varmamızın akabinde gümrük işlemlerimizi tamamlaması. Ürdün’e varışımızdan sonra Şuayb Peygamber’in kabri ve camii, Hz. Yuşa’nın makamı,  Osmanlı Türk Salt Şehitliği, Mute Savaşı’nın gerçekleştiği mekân ve Zeyd b. Harise, Caferi Tayyar ve Abdullah b. Revaha’nın kabirlerini ziyaret ettikten sonra Akabe’ye hareket. Akşam yemeği servisi sonrası Havalimanına varış.

7. GÜN – 28 Mayıs Salı: Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK834 sefer sayılı uçakla 00.40’ta İstanbul’a uçuş. Saat 04.50’te İstanbul’a hoş geldiniz.

 

İsrail Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsrail vize işlemleri İsrail Konsolosluğu ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafından yönetilmektedir. İsrail için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak başvuru sürecini tamamlaması gerekmektedir.

İsrail vizesi için hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir:

 • İsrail Vize Başvuru Formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Pasaport (En az 1 yıl geçerli)
 • Varsa eski pasaportlar
 • Biometrik fotoğraf ( 2 adet 5*5 ölçülerinde)
 • Konaklama yeri rezervasyonları
 • Seyahat belgeleri (Bilet, rezervasyon vb.)
 • Hesap dökümleri (6 aylık)
 • Mali durumu gösteren tapu, araç ruhsatı vb. belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ticari vize veya aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak olanlar için; davetiye
 • Çalışanlar için ek olarak; 6 aylık maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi, çalıştığı kurumunun vergi levhası, imza sirküleri vb. belgeler
 • Şirket sahipleri veya ortakları için ek olarak; şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi vb. belgeler
 • 18 yaş altındakiler için ek olarak; ebeveynlerinden alınacak noter onaylı muvaffakatname
 • Öğrenci vizesi alacak olanlar için ek olarak; İsrail’deki bir eğitim kurumundan kabul belgesi, eğitim ödemesinin yapıldığını gösteren belge, masrafları karşılayabileceğini gösteren mali durum evrakları veya karşılayacak olan sponsor bilgileri, öğrenci belgesi vb.
 • Ev hanımları için, evlilik cüzdanı fotokopisi, eşinin çalıştığı kuruma ait belgeler ve eşinin sponsor olacağına dair belgeler vb.
 • Çalışma vizesi alacak olanlar için ek olarak; apostil kaşeli sabıka kaydı ve doğum belgesi, tıbbi muayene sertifikasyonu (Konsolosluk tarafından kabul edilen sağlık kuruluşlarından alınmış olması gerekmektedir), parmak izi alım beyanı vb. belgeler

** Vize başvurusu yapmadan önce hazırlanması gereken evraklarla ilgili Konsolosluktan detaylı bilgi alınması önemlidir. Eksik veya hatalı evrak olması durumunda vize başvuru süreci aksayacaktır.

İsrail vize başvurusunun sonuçlanması süreçte herhangi bir problem yaşanmaması halinde 7-15 iş günü sürmektedir. Bu nedenle başvurunun en geç seyahat tarihinden 20 gün, en erken 3 ay öncesinde yapılması gerekmektedir.

Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
 • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image