Pazartesi, 30 Ekim 2017 23:43

GAP TURU ( UÇAKLI )

Ögeyi Oylayın
(0 oy)
UÇAKLI GAP TURU    ///  3 GECE OTEL KONAKLAMA                                                                                                             

  UÇAKLI GAPTURU
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  TUR TARİHLERİ
  22 - 25 EYLÜL 2021 1.990 TL
  24 - 26 EYLÜL 2021 1.690 TL
   06 - 09 EKİM 2021 1.990 TL
   20 - 23 EKİM 2021 1.990 TL
   03 - 06 KASIM 2021  1.890 TL
 
1.690 TL 'den başlayan fiyatlarla
 
 
 
SILA TUR İLE EŞSİZ BİR DENEYİM İÇİN YURTİÇİ TURLARDA YERİNİZİ AYIRIN

1.GÜN

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları’nın sabah saat 05:30’da kalkan Gaziantep uçağı ile uçuş yapıyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saatlik uçuş sonrası ulaştığımız Gaziantep havalimanında, bizi bekleyen aracımızla şehir merkezine hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu/GAP bölgesinin giriş kapısı niteliğindeki, bölgenin en büyük kenti, tarih-kültür ve lezzet şehri olan Gaziantep’te ilk olarak (ekstra) kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, içerisindeki eserlerle çok zengin bir tarihi mirası barındıran Zeugma Mozaik Müzesi. Rehberimiz eşliğinde gezdiğimiz müze ziyareti sonrası Kültür Yolu’nun başında yer alan, Gaziantep’in Kurtuluş Savaşında vermiş olduğu üstün kahramanlık mücadelesini muhteşem şekilde yansıtan Panorama 25 Aralık Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimizin müsait olması durumunda otele hareket edip, odalarımızda bir müddet dinleniyoruz. Dinlenme sonrası aracımızla yapacağımız kısa bir panoramik şehir turunun ardından alacağımız (ekstra) öğle yemeğimizde; zengin ve seçkin mutfağı ile ünü Türkiye’nin dışına taşmış olan Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrası Kalealtı bölgesi turumuza başlıyoruz. Kentin simgesi ve Türkiye’de ayakta kalabilen şehir kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Kalesi’nin etrafından yürüyerek Hamam müzesini ve Emine Göğüş Mutfak Müzesini ziyaret ediyoruz. Tarihi kültür yolundaki yürüyüşümüze devam ederek eski Antep evleri ve sokakları ile tarihi hanları görerek Bakırcılar Çarşısına varıyoruz. Bu tarihi çarşıda Gaziantep ustalarının maharetli elleri ile üretmiş oldukları bakır eşyaları ve sedef kakma ürünlerin yapımını izliyoruz. Ardından tarihi Tahmis Kahvesinde menengiç kahvesini tadıyoruz. Verilecek olan serbest zamanda dileyen konuklarımız Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve Zincirli Bedestende yöreye has ürünlerden alabilirler. Serbest zaman sonrası buluşma ve otele hareket. Akşam yemeği ve geceleme Gaziantep’teki otelimizde.

(5* SHIMALL HOTEL / 5* TEYMUR INTER CONTINENTAL HOTEL)

2.GÜN | (GAZİANTEP > RUMKALE > HARRAN > ŞANLIURFA)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Gaziantep’ten ayrılıyor ve Birecik üzerinden ulaşacağımız Rumkale’ye hareket ediyoruz. Fırat Nehri üzerinden geçerek vardığımız Birecik’te soyu tükenmekte olan kelaynak kuşlarını görüyor ve kısa bir yolculukla Rumkale’ye ulaşıyoruz. Rumkale’nin Halfeti tarafından grubumuz için ayarlanmış olan (ekstra) tekneye binerek, baraj gölü altında kalan köyü ve Rumkale’yi görüyoruz. Yaklaşık 1 saat süren bu enfes tekne gezimizin ardından otobüsümüze binerek Harran’a hareket ediyoruz. 5000 yıllık geçmişi bulunan Harran’a varışımıza müteakip; dünyanın ilk İslam üniversitesinin kalıntılarını, Kale, Kervansaray ve karınca yuvasını andıran özel Harran Evlerini görüyoruz. Gezi sonrası Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıyor ve gezimize başlıyoruz. İlk durağımız sabır timsali Eyüp Peygamberin a.s. çile çektiği mağara ve makamı. Ardından Balıklı Göl bölgesine geçiyor ve Balıklı Göl, İbrahim Peygamberin a.s. ateşe atıldığı yer, Ayn Zeliha Gölü, Rıdvaniye Camii, İbrahim Peygamberin a.s. doğduğu mağaradaki makamı ve Mevlid-i Halil Cami ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Programımızın tamamlanması sonrası Kapalı Çarşıdan ve sonrasında uğrayacağımız Gümrük Hanından yöreye has ürünlerden alış-veriş yapabilirsiniz. Şanlıurfa gezimizi tamamlayarak gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra) düzenlenecek akşam yemekli sıra gecesi programına katılabilir, sıra gecesi eşliğinde yoğrulacak olan çiğ köfteden ve ayrıca Urfa Künefesi ve Mırra kahvesinden de tadabilirler. Geceleme Şanlıurfa’daki otelimizde.

(5* NEVALİ HOTEL / 5* EL RUHA HOTEL)

3.GÜN | (ŞANLIURFA > GÖBEKLİ TEPE > MARDİN)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüze biniyor ve kısa bir yolculukla Göbekli Tepe’ye varıyoruz. Yaklaşık 12 bin yıl önce inşa edildiği tespit edilerek bilim insanlarını, arkeolog ve tarihçileri şaşırtan tapınağın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan, henüz arkeolojik kazıları devam eden ve içerisinde bulunan bazı yapıların tam olarak ne anlama geldiği hala tartışılan Göbekli Tepe’deki gezimizi tamamlayarak Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varışımızın ardından otobüsümüzle kısa bir panoramik şehir turu yapıyor ve öğle yemeği için restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası ‘Dinler ve Dillerin Başkenti ‘olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin’e turumuza başlıyoruz. İlk olarak, bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzaferan Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzaferan Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Güneş Tapınağı, Vaftizhane ve Mezar bölümlerini görerek Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Bir Artuklu eseri olan Kasımiye Medresesi’ni gezerken göreceğiniz Yukarı Mezopotamya Ovası’nın büyüleyici manzarasını izledikten sonra Eski Mardin’in sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Şehidiye Camii, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçı.. Verilen serbest zamanda bu keyifli şehirde yöreye has eşyalardan alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Mardin’deki otelimizde.

(5* RAYMAR HOTEL / 4* YAY GRAND HOTEL)

4.GÜN | (MARDİN > MİDYAT >DİYARBAKIR > İSTANBUL “S.GÖKÇEN HAVA LİMANI” UÇUŞU)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüzle yapacağımız kısa bir yolculukla Midyat’a varıyor ve birçok diziye sahne olan tarihi kent Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Konukevi gezisi sonrası Süryani ustaların yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görüp alabileceğiniz Telkariciler çarşısına uğruyoruz. Ardından Midyat’tan ayrılarak antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’in hüzünlü hikayesini dinledikten sonra Hasankeyf’ten yeni şehre taşınan eserlerden Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret ederek buradan ayrılıyoruz. Raman Dağı’ndaki petrol kuyularını görerek güzergahımız üzerindeki Batman’da yöresel lezzetlerin sunulduğu Çömçe Lokantasında (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Diyarbakır’a ulaşıyor ve gezimize yapılış tarihi net olarak bilinmeyen, 9000 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen Diyarbakır Surları ile başlıyoruz. Sur içi bölgesinde rehberimizin anlatımıyla; Hasan Paşa Hanı’nı görüp sonrasında İslam’ın 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen ve aynı zamanda İslam tarihinin en eski camilerinden biri olan Ulucami ziyareti ile gezimize devam ediyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının inceliklerini görebileceğiniz bu şaheseri ziyaret ettikten sonra Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi ve Dört Ayaklı Minareyi görüyoruz. Surların en eski bölümü olan Mardin Kapı’daki Keçi Burcuna çıkarak Surlardan Hevsel Bahçelerinin muhteşem manzarasını ve On Gözlü Köprüyü uzaktan seyrediyoruz. Ardından otobüsümüze binip Dicle kıyısındaki On Gözlü Köprü’ye varıyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molasının ardından Diyarbakır gezimizi tamamlıyor ve dönüş uçuşu için kısa bir yolculukla Diyarbakır Havalimanına ulaşıyoruz. Misafirlerimizi Pegasus Havayollarının saat 21:50’de Diyarbakır’dan kalkan İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile uğurluyor ve hatıralarınızda önemli bir yer tutacak olan bu enfes gezimizi tamamlıyoruz.

Dahil Olanlar

 • Programda belirtilen parkur ve saatlerdeki gidiş-dönüş ekonomi sınıfı tarifeli uçak biletleri
 • Lüks tur otobüsüyle yapılacak tüm transferler ve geziler (Misafir sayısına göre araç tahsis edilecektir)
 • Araç içi ikramlar
 • 3 gece programda belirtilen en iyi bölge otellerinde yapılacak konaklamalar
 • Otelde açık büfe alınacak 3 sabah kahvaltısı
 • Otelde açık büfe veya set menü alınacak 2 akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri (Müzekart almanız tavsiye edilir)
 • Halfeti'de tekne turu (isteğe bağlı)
 • Şanlıurfa'da akşam yemekli sıra gecesi programı (isteğe bağlı)
 • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Dahillerde yer almayan tüm harcamalar

 

KİŞİ BAŞI
PEŞİN/
TEK ÇEKİM
KUVEYTTURK
K.KARTI
3 TAKSİT
 iki kişilik odada
1990 ₺
1990 ₺
 üç kişilik odada
1990 ₺
1990 ₺
 tek kişilik odada
2390 ₺
2390 ₺
 0-2 yaş çocuk
50 ₺
50 ₺
 3-6 yaş çocuk
990 ₺
990 ₺
 7-11 yaş çocuk
 1690 ₺
 1690 ₺
 • Çocuk fiyatlandırmaları, ebeveynleri ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 3 yaş ve üzeri çocuklara otobüste koltuk tahsisi yapılacaktır.
 • 11 yaş üzeri tam ücrete tabidir.
 • Bu programımızda uçak kontenjan durumuna göre bilet fiyatlarında farklılık oluşabildiğinden dolayı taban fiyat verilmiştir. Tura kesin rezervasyon başvurusu aşamasında mevcut uçak kontenjan durumuna göre güncel fiyat bilgisi verilerek kayıt alınacaktır.

 

Son Düzenlenme Cuma, 03 Eylül 2021 09:42


Bizi Kayıt Edin

Akdeniz Cad. No: 6 Kat: Fatih - İSTANBUL

T: +90 212 631 57 58
F: +90 212 631 57 58