07 ARALIK 20 GÜN BEST WESTERN

20 GÜN 19 GECE

  • Gidiş : 07.12.2023 İstanbul-Medine
  • Dönüş : 26.12.2023 Jeddah-İstanbul
2Lİ 1750 $
3LÜ 1700 $
4LÜ 1650 $

Medine: MERKEZIYE OTELLERI

Mekke: BEST WESTERN

UMRE SEYAHAT PROGRAMI
3 Gece Medine / 16 Gece Mekke
Toplam 19 gece 20 gün
 

1.Gün> İSTANBUL / MEDİNE
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Acentamız kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine’ye uçuş. Medine Havalimanında görevlimiz tarafından karşılanma ve aracımızla otelimize transfer ve otele yerleşme. Akşam yemeğinin ardından toplu olarak Mescidi Nebevî ve Cennetül Bakî selamlama ve çevrenin tanıtılmasından sonra otelde geceleme.

 

2. Gün> MEDİNE

Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ilan edilen saatte aracımızla Medine çevre ziyaretleri için hareket. Medine civarında bulunan Uhud Dağı, Uhud Şehitliği, Okçular Tepesi, Kıbleteyn Mescidi, Hendek harbinin cereyan ettiği Yedi Mescitler bölgesi ve Kûba Mescidini ziyaretin ardından otelimize dönüş.  Serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

3. Gün> MEDİNE

Sabah namazının ardından erkek misafirlerimiz ile Cennetül-Bakî ziyareti için belirlenen noktada buluşarak, görevlilerimiz refakatinde Cennetül Baki Kabristanlığının tanıtılması ve ziyaret edilmesi.  Hanım misafirlerimizin otel lobisinde görevlimiz ile buluşarak Ravza ziyareti. Erkek misafirlerimizin otel lobisinde görevlimiz ile buluşarak Ravza ziyareti.  Günün geri kalan bölümü serbest. Otelimizde akşam yemeği ve geceleme.

 

4. Gün> MEDİNE / MEKKE

Otelde kahvaltıdan sonra ilan edilen saatte bagajların oda kapıları önüne bırakılması. İlan edilen saatte aracımız ile İhramlı olarak Medine mikat mahalli olan Zulhuleyfe’ye hareket. İhram namazının kılınması ve topluca umreye niyetten sonra Mekke-i Mükerreme’ye hareket. Mekke’ye varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve bir süre istirahatin ardından toplu olarak hocalarımız refakatinde çevre tanıtımı ve umrenin ifası. Otele dönüş ve geceleme.

 

5. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

6. Gün> MEKKE

Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ilan edilen saatte araçlarımızla Mekke çevre ziyaretleri için hareket. Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Bölgesi, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı ve Cin Mescidinin ziyaret edilmesinden sonra otele dönüş. Serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

7. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 
 
 
 
 

8. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

9. Gün> MEKKE
Sabah namazının ardından Peygamber Efendimizin doğduğu evin önünde buluşma ve yaya olarak Sancak Mescidi, Şecere Mescidi, Cin Mescidi, Cennetül Mualla kabristanlığı ziyareti. Kahvaltı ve serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

10. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

11. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

12. Gün> MEKKE

Otelimizde kahvaltının ardından serbest zaman. Yatsı namazından sonra ilan edilen saatte Cirane mikat mahalline hareket. Cirane bölgesinin tanıtılması, umre için İhram namazının kılınması ve toplu niyetin ardından Mescidi Haram’a gidiş ve umremizin tamamlanmasından sonra otele dönüş ve geceleme.

 

13. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

14. Gün> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

15. Gün> MEKKE

Otelde kahvaltıdan sonra ilan edilen saatte Hudeybiye mikat mahalline hareket. Hudeybiye bölgesinin tanıtılması, umre için İhram namazının kılınması ve toplu niyetin ardından Mescidi Haram’a gidiş ve umremizin tamamlanmasından sonra otele dönüş ve geceleme.

 

16.-19. Günler> MEKKE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.  

 

20. Gün> MEKKE / CİDDE / İSTANBUL
Otelde kahvaltıdan sonra ilan edilen saatte bagajların oda kapısı önüne bırakılması. İaln edilen saatte aracımızla Cidde Havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçuş ve İstanbul’a hoş geldiniz.

 
Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir.
 
 

1
İstanbul
2
Medine
3
İstanbul
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

$ 641,67 X 3

Toplam: $1925,00

$ 335,42 X 6

Toplam: $2012,50

SEYAHAT SÜRESİNCE UNUTULMAMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİLGİLER • Erkekler için gereken İhram – ihram kemeri, terlik. • Pamuklu iç ve dış giysiler, kalın hırka (yelek vb), şapka yanınızda bulundurunuz. • Güneş gözlüğünüzü yanınıza alınız. • Seyahat süresince kullanacağınız ilaçlarınızı yanınıza alınız. Varsa reçetenizi yanınızda bulundurunuz. Ağrı kesici, vitamin ve gribe karşı ilaçlar yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. • Sıcak iklimde pişik gibi durumlara maruz kalmamak için önlem alınız. Yanınızda güneş ve pişik kremleri bulundurunuz. • İhramlı iken erkekler çorap giyemezler ama ihramsız iken çorap veya benzeri ürünler giyebilirler. Çıplak ayakla yapılan tavaflarda mermer zemin ayaklarının altını kabartabilir. • Valizlerin etiket kısmına adres ve telefon bilgilerinizi yazınız. • Evden çıkmadan vakit kerahet vakti değilse, yolculuğun hayırlı geçmesi için iki rekât namaz kılmalı ve dua etmeli, • Görevli telefon numaralarının yazılı olduğu kimlik kartlarını yanınızdan eksik etmeyiniz. Restoranda girişte mutlaka takınız. • Tüm ziyaretler ilk olarak grup halinde gerçekleşecektir. Bildirilen saatlere lütfen riayet ediniz. Bildirilen saatlerde hareket edilecektir. • Ziyaretler esnasında tam istifade edebilmek için mübarek topraklarda olmanın ve toplu seyahat kültürünün gereği, alışveriş ile vakit kaybedilmemeli ve diğer misafirler bekletilmemeli (Ziyaret yerlerindeki tüm hediyelikleri otellerin yakınında bulabilirsiniz). • Farz namazlardan sonra tesbihatler ülkemizde olduğu gibi topluca yapılmamaktadır. • Sabahları iki ezan okunur. İlk ezan imsakten önce teheccüd namazı içindir. İkinci ezan ise Sabah namazı içindir. İkinci ezan sonrası Sabah Namazı sünneti kılınmalıdır. • Sabah Namazı esnasında Secde Ayeti okunabilir. Şayet okunursa hemen secdeye gidilerek tilavet secdesi yapılır ve sonrasında namaza devam edilir. • Farz namazlardan sonra ekseriyetle Cenaze Namazı kılınır. Bu sebeple sünnet namazlara hemen başlamamak gerekir. • Cuma günleri çok kalabalık olur. Bu yüzden Cuma namazı için erkenden gidilmelidir