21 KASIM 14 GÜN BEST WESTERN

14 GÜN 13 GECE

  • Gidiş : 21.11.2023 İstanbul-Medine
  • Dönüş : 04.12.2023 Jeddah-İstanbul
2Lİ 1550 $
3LÜ 1500 $
4LÜ 1475 $

Medine: MERKEZIYE OTELLERI

Mekke: BEST WESTERN

                                      
 
                                       UMRE SEYAHAT PROGRAMI
3 Gece Medine / 10 Gece Mekke
Toplam 13 gece 14 gün

1.Gün İSTANBUL / MEDİNE
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Acentamız kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine’ye uçuş. Medine otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeğinin ardından toplu olarak çevre tanıtımı;
Ravza ve Cennetül-Baki selamlaması.

 

2. Gün MEDİNE

Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve Medine çevre ziyaretleri için hareket. Medine civarında bulunan Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Küba Mescidini ziyaret.  Günün geri kalan bölümü serbest. Akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün MEDİNE

Sabah namazını müteakip erkek misafirlerimiz ile Cennetül-Baki önünde buluşarak, görevlilerimiz refakatinde Kabristan ve Mescid-i Nebevi’nin içeriden tanıtılarak, Peygamber Efendimizi ve Sahabe kabirlerinin ziyaret edilmesi. Hanımların kahvaltıdan sonra saat 07:30’da otel lobisinde hanım görevlimiz ile buluşarak Mescid ve Kabri Saadet ziyaretleri. Kahvaltı otelimizde. Günün geri kalan bölümü serbest. Akşam yemeği otelimizde.

 

4. Gün MEDİNE / MEKKE

Kahvaltı otelimizde, bagajların oda kapıları önüne bırakılması. İhramlı olarak Medine mikat mahalli olan Zulhuleyfe’ye hareket. İhram namazının kılınması ve topluca umreye niyetten sonra Mekke-i Mükerreme’ye hareket. Mekke’ye varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve bir süre dinlenmenin ardından toplu olarak hocalarımız refakatinde çevre tanıtımı ve umrenin ifası.

 

5. Gün MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

 

6. Gün MEKKE

Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve Mekke çevre ziyaretleri için hareket.  Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz’ in doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret turu. Günün geri kalan bölümü ibadet ve şahsi ihtiyaçlar için serbest. Akşam yemeği otelimizde.

 

7. Gün MEKKE
Sabah namazı sonrası Peygamber Efendimizin doğduğu evin önünde buluşma, Sancak Mescidi, Şecere Mescidi, Cin Mescidi, Cennetül Mualla kabristanlığı ziyareti. Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

 
 
 

8. Gün MEKKE

Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün. Yatsı namazından sonra Curane ziyareti için ihramlı olarak hareket. Curane tanıtımı, İhram namazının kılınması ve topluca umreye niyetten sonra Kâbe Muazzama ’ya gidiş ve umrenin ifası.

 

9. Gün MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

 

10. Gün MEKKE

Sabah namazının ve kahvaltını ardından otel lobisinde buluşma ve Hudeybiye ziyareti için ihramlı olarak hareket. Hudeybiye tarihi önemi hakkında bilgilendirme, İhram namazının kılınması ve topluca umreye niyetten sonra Kâbe Muazzama ‘ya gidiş ve umrenin ifası.

 

11. Gün MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

 

12. Gün MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

 

13. Gün MEKKE
Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

 

14. Gün MEKKE / CİDDE / İSTANBUL
Kahvaltının ardından Cidde Havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçuş. İstanbul’a varış.

 
Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir.
 
 

1
İstanbul
2
Medine
3
İstanbul
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

$ 568,33 X 3

Toplam: $1705,00

$ 297,08 X 6

Toplam: $1782,50

SEYAHAT SÜRESİNCE UNUTULMAMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİLGİLER • Erkekler için gereken İhram – ihram kemeri, terlik. • Pamuklu iç ve dış giysiler, kalın hırka (yelek vb), şapka yanınızda bulundurunuz. • Güneş gözlüğünüzü yanınıza alınız. • Seyahat süresince kullanacağınız ilaçlarınızı yanınıza alınız. Varsa reçetenizi yanınızda bulundurunuz. Ağrı kesici, vitamin ve gribe karşı ilaçlar yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. • Sıcak iklimde pişik gibi durumlara maruz kalmamak için önlem alınız. Yanınızda güneş ve pişik kremleri bulundurunuz. • İhramlı iken erkekler çorap giyemezler ama ihramsız iken çorap veya benzeri ürünler giyebilirler. Çıplak ayakla yapılan tavaflarda mermer zemin ayaklarının altını kabartabilir. • Valizlerin etiket kısmına adres ve telefon bilgilerinizi yazınız. • Evden çıkmadan vakit kerahet vakti değilse, yolculuğun hayırlı geçmesi için iki rekât namaz kılmalı ve dua etmeli, • Görevli telefon numaralarının yazılı olduğu kimlik kartlarını yanınızdan eksik etmeyiniz. Restoranda girişte mutlaka takınız. • Tüm ziyaretler ilk olarak grup halinde gerçekleşecektir. Bildirilen saatlere lütfen riayet ediniz. Bildirilen saatlerde hareket edilecektir. • Ziyaretler esnasında tam istifade edebilmek için mübarek topraklarda olmanın ve toplu seyahat kültürünün gereği, alışveriş ile vakit kaybedilmemeli ve diğer misafirler bekletilmemeli (Ziyaret yerlerindeki tüm hediyelikleri otellerin yakınında bulabilirsiniz). • Farz namazlardan sonra tesbihatler ülkemizde olduğu gibi topluca yapılmamaktadır. • Sabahları iki ezan okunur. İlk ezan imsakten önce teheccüd namazı içindir. İkinci ezan ise Sabah namazı içindir. İkinci ezan sonrası Sabah Namazı sünneti kılınmalıdır. • Sabah Namazı esnasında Secde Ayeti okunabilir. Şayet okunursa hemen secdeye gidilerek tilavet secdesi yapılır ve sonrasında namaza devam edilir. • Farz namazlardan sonra ekseriyetle Cenaze Namazı kılınır. Bu sebeple sünnet namazlara hemen başlamamak gerekir. • Cuma günleri çok kalabalık olur. Bu yüzden Cuma namazı için erkenden gidilmelidir.