Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

04 OCAK 20 GÜN SERVİSLİ

  umre turu cizgi   umre turu cizgi  
 1500$  1470$  1450$
2 kisilik oda umre turu 2 kisilik oda umre turu 2 kisilik oda umre turu
2 li oda Kişi Başı 3 li oda Kişi Başı 4 lü oda Kişi Başı
.    
Gidiş  04.01.2024 İstanbul-Medine  
Dönüş 23.01.2024 Jeddah-İstanbul  
Medine Otel   MİRA RAWDA Kabe'ye 2500 mt
Mekke Otel   MERKEZIYE OTELLERI Mescidi Nebevi'ye 300 mt

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

1.Gün İSTANBUL / MEDİNE İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Acentamız kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine’ye uçuş. Medine Havalimanında görevlimiz tarafından karşılanma ve aracımızla otelimize transfer ve otele yerleşme. Akşam yemeğinin ardından toplu olarak Mescidi Nebevî ve Cennetül Bakî selamlama ve çevrenin tanıtılmasından sonra otelde geceleme. 

2. Gün MEDİNE Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ilan edilen saatte aracımızla Medine çevre ziyaretleri için hareket. Medine civarında bulunan Uhud Dağı, Uhud Şehitliği, Okçular Tepesi, Kıbleteyn Mescidi, Hendek harbinin cereyan ettiği Yedi Mescitler bölgesi ve Kûba Mescidini ziyaretin ardından otelimize dönüş.  Serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme. 

3. Gün MEDİNE Sabah namazının ardından erkek misafirlerimiz ile Cennetül-Bakî ziyareti için belirlenen noktada buluşarak, görevlilerimiz refakatinde Cennetül Baki Kabristanlığının tanıtılması ve ziyaret edilmesi.  Hanım misafirlerimizin otel lobisinde görevlimiz ile buluşarak Ravza ziyareti. Erkek misafirlerimizin otel lobisinde görevlimiz ile buluşarak Ravza ziyareti.  Günün geri kalan bölümü serbest. Otelimizde akşam yemeği ve geceleme. 

4. Gün MEDİNE / MEKKE Otelde kahvaltıdan sonra ilan edilen saatte bagajların oda kapıları önüne bırakılması. İlan edilen saatte aracımız ile İhramlı olarak Medine mikat mahalli olan Zulhuleyfe’ye hareket. İhram namazının kılınması ve topluca umreye niyetten sonra Mekke-i Mükerreme’ye hareket. Mekke’ye varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve bir süre istirahatin ardından toplu olarak hocalarımız refakatinde çevre tanıtımı ve umrenin ifası. Otele dönüş ve geceleme. 

5. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

6. Gün MEKKE Sabah namazının ardından otel lobisinde buluşma ve ilan edilen saatte araçlarımızla Mekke çevre ziyaretleri için hareket. Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Bölgesi, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı ve Cin Mescidinin ziyaret edilmesinden sonra otele dönüş. Serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

7. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.  8. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

9. Gün MEKKE Sabah namazının ardından Peygamber Efendimizin doğduğu evin önünde buluşma ve yaya olarak Sancak Mescidi, Şecere Mescidi, Cin Mescidi, Cennetül Mualla kabristanlığı ziyareti. Kahvaltı ve serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.

10. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme. 11. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme. 12. Gün MEKKE Otelimizde kahvaltının ardından serbest zaman. Yatsı namazından sonra ilan edilen saatte Cirane mikat mahalline hareket. Cirane bölgesinin tanıtılması, umre için İhram namazının kılınması ve toplu niyetin ardından Mescidi Haram’a gidiş ve umremizin tamamlanmasından sonra otele dönüş ve geceleme.

13. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme. 14. Gün MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme. 15. Gün MEKKE Otelde kahvaltıdan sonra ilan edilen saatte Hudeybiye mikat mahalline hareket. Hudeybiye bölgesinin tanıtılması, umre için İhram namazının kılınması ve toplu niyetin ardından Mescidi Haram’a gidiş ve umremizin tamamlanmasından sonra otele dönüş ve geceleme.

16.-19. Günler MEKKE Otelde kahvaltının ardından serbest zaman, otelde akşam yemeği ve geceleme.  

20. Gün MEKKE / CİDDE / İSTANBUL Otelde kahvaltıdan sonra ilan edilen saatte bagajların oda kapısı önüne bırakılması. İaln edilen saatte aracımızla Cidde Havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra uçuş ve İstanbul’a hoş geldiniz. Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir.

Mira Rawdah Hotel

Mekke Otelleri

Anjum Hotel

Mekke Otelleri

Burj Al Khair Hotel

Mekke Otelleri

Aljad Mahbes

Mekke Otelleri

Swısshotel Makkah

Mekke Otelleri

Haila Inn Azizeya

Mekke Otelleri

Best Western

Mekke Otelleri

Bosphorus Otelleri

Mekke Otelleri

Anwar Al Mövenpick

Medine Otelleri

Bosphorus Otelleri

Medine Otelleri

Province Al Sham Hotel

Medine Otelleri

Merkeziye Oteller

Medine Otelleri

Suudi Arabistan umre vizesi için gerekli olan evraklar bilgisine iletişim adreslerimizden yetkililerimizi arayarak ulaşabilirsiniz ya da vize@silatur.com.tr adresinden gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz.Seyahatinizin amacını ve kalış sürenizi yetkililerimizle paylaşın, ziyaretiniz için hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini size tek tek açıklayalım. Hazırladığınız evrakları ofisimize ulaştırmanız halinde Suudi Arabistan umre vize başvurunuzu sizin adınıza başlatmaktayız.
Ek Hizmetlerimiz: Vize servisimiz, Suudi Arabistan vize başvuruları için evrak tasdiki ve tercüme hizmetleri de vermektedir.

Suudi Arabistan Umre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan umre vizesi için hazırlayacağınız evraklar güncel tarihli olmalıdır.

  • Pasaport: Ziyaretiniz için kullanacağınız pasaportun seyahat tarihi itibariyle en az 7 ay daha geçerli olmalısı gerekir. Pasaportunuza umre vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olmalıdır. Mevcut kullandığınız pasaportunuz varsa lütfen seyahat tarihlerinize göre geçerlilik süresini kontrol ediniz. Eğer pasaportunuzun süresi dolmuşsa vize işlemlerinizi başlatmadan önce yenilemeyi unutmayınız.
  • Fotoğraf: Suudi arabistan umre vize işlemleriniz için 1 tane vesikalık fotoğraf gereklidir. Kullanacağınız fotoğrafın arka fonu beyaz ve güncel olmalıdır.
  • Vukuatlı Nüfus Kağıt Örneği: Suudi arabistan umre vize başvurularınız için aile ve adres bilgilerinizin yer aldığı vukuatlı nüfus kağıt örneği sunmalısınız.
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi: T.C kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisini çektirmelisiniz.

Suudi Arabistan Umre Vizesine Başvuran Kişilerin Dikkatine!

8 yaşından küçük çocukların umre ziyareti için mutlaka yanında annesinin olması gerekir. Yanlarında birinci dereceden akrabaları olsa bile anne olmadan umre ziyaretine gidemezler.

9 ile 18 yaş aralığındaki çocukların umre ziyaretinde yanlarında anne ve babasından biri olmayacaksa birinci derece akrabalarından biri bulunmalıdır. Bu kişiler için noter onaylı muvafakatname ve aynı zamanda her kişi için vukuatlı nüfus kağıt örneği alınması gerekir.

18 ile 45 yaş aralığında olan ve tek başına umre ziyareti yapmak isteyen kadınlara Suudi Arabistan kanunlarına göre umre vizesi verilmemektedir. Umre vizesinin çıkması için yanlarında birinci dereceden akrabalarının olması gerekir. Birlikte gidecek kişilerin de vukuatlı nüfus kağıt örneği sunmaları zorunludur.

Suudi Arabistan Umre Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan umre vize başvurunuzu yorucu prosedürler olmadan Euroasia Global Visa Services aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vize işlemlerine Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri tabidir. Umre ziyaretine gitmek için Suudi Arabistan umre vize prosedürlerini yerine getirmeniz gerekir. Suudi Arabistan vize yetkililerimizle irtibata geçmeniz durumunda Suudi Arabistan umre vizesi için yapılması gereken hazırlıklar hakkında sizlere detaylı bilgi verilmektedir. Umre vize başvurusu için özel durumlarınız varsa lütfen yetkililerimize durumunuzu detaylı olarak açıklayın. Durumunuza göre temin etmeniz gereken farklı evraklar olabilir.

Suudi Arabistan umre vize başvurusu için şahsen gelmenize gerek yoktur. Gerekli olan evrakları hazırlayıp kargoyla ofislerimize ulaştırmanız durumunda sizin adınıza umre vize başvurunuzu tamamlamaktayız. Evraklarınız elimize ulaşır ulaşmaz kontrol etmekteyiz. Gönderdiğiniz belgeler içinde herhangi yanlış bir evrak varsa sizleri durumdan haberdar ediyoruz. En kısa sürede hazırlıklarınızı tamamlayıp başvurunuzu yapmaktayız. Suudi Arabistan umre vizesi için gerekli evraklar 2023 hakkında yetkililerimizden bilgi maili isteyebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda tarafınıza Suudi Arabistan umre vize evrakları ve Suudi Arabistan umre vize ücreti ulaştırılacaktır. Gerekli evrak bilgisine direkt olarak iletişim numaralarımızdan bizi arayarak da ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak Suudi Arabistan umre vize başvurunuz için;

  • Suudi Arabistan umre vizesi için gerekli olan belgeleri bizleri arayarak ya da vize@silatur.com.tr  adresine mail atarak öğrenin,
  • Bilgiler doğrultusunda hazırladığınız evrakları ofisimize ulaştırın,
  • Evrakların kontrollerini yaparak sizin adınıza başvurunuzu tamamlayalım.
  • Suudi Arabistan umre vizeniz yaklaşık 5 iş günü içinde sonuçlandıktan sonra vize işlenmiş olan pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargo ile gönderelim.

Suudi Arabistan umre vize işlemleri için başka yorucu vize prosedürleriyle uğraşmadan vize servisimiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Umre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan umre vize sonuçları yaklaşık 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Eksik ve hatalı evraklar ile vize başvurusu yapılırsa sonuçlanma aşaması daha uzun sürebilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları da daha geç sonuçlanabilir. Suudi Arabistan Konsolosluğu Suudi Arabistan ve Türkiye resmi tatillerinde vize hizmeti vermemektedir. Suudi Arabistan resmi tatillerini öğrenmek için “Konsolosluklar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
Suudi Arabistan umre vizelerini sonuçlandırma yetkisi sadece Suudi Arabistan Büyükelçiliğindedir. Sayfamızın üst kısmındaki uyarı bölümünde yer alan umre vize şartlarını yerine getirmediğiniz takdirde Suudi Arabistan umre vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Vizeniz ret ile sonuçlandığında tarafınıza bir geri ödeme yapılmamaktadır. Ancak başvuru evraklarınızı hazırlayıp her zaman başvurunuzu yineleyebilirsiniz. Yanlış ya da eksik evraklarla Suudi Arabistan umre vize başvurusu yapmanız, seyahatiniz için gecikmeye sebep olabilir. Dolayısıyla evraklarınızı hazırlarken özenli davranmalısınız. Suudi Arabistan umre vize işlemleri ile ilgili sormak istediklerinizi vize@silatur.com.tr  adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz.i

Suudi Arabistan İşlemleri Ankara

Suudi Arabistan umre vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla yaparak hızlandırabilirsiniz. Vize başvuruları için yerine getirilmesi gereken prosedürler bazen yorucu olabilmektedir.Ankara ve çevre ilçelerde ikamet eden başvuru sahipleri,  Euroasia Global Visa Services ile yorucu vize prosedürleriyle uğraşmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vizesi için başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz yoktur. Öncelikle umre vizesi için gerekli evrak bilgisine ulaşmalı sonrasında evraklarınızı hazırlamaya başlamalısınız. Umre vizesi için gerekli evrak bilgisine ulaşmak için lütfen yetkililerimizi arayınız. Umre vize evrakları 2023 ile ilgili tarafınıza gönderilmesi için yetkililerimizden bilgi maili talep edebilirsiniz. Talebinizle birlikte durumunuza uygun olarak 2023 umre vize evrak listesi gönderilecektir. Evraklarınızı zaman kaybetmeden hazırlayıp ofislerimize kargo ile göndermelisiniz. Yetkililerimiz Suudi Arabistan umre vize başvurunuzu tamamladıktan sonra sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda sizlere bilgi vermektedir. Umre vizeniz sonuçlanır sonuçlanmaz sizlere haber vermekte ve pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargo ile göndermekteyiz. Suudi Arabistan umre vize işlemleriniz için sorularınızı +90 212 631 57 58 hatlı telefondan ya da vize@silatur.com.tr adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İstanbul

Suudi Arabistan umre vize işlemleriniz için başvurularınızı İstanbul’dan vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Umre vizesi için gerekli evraklar hakkında alanında uzman Suudi Arabistan departman yetkililerimizle iletişime geçebilir, hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vize başvurusu için şahsen bulunmanıza gerek olmamaktadır. Umre vize evraklarınızı hazırlayıp ofisimize gönderin, başvurunuz için gerekli hazırlıkları sizin adınıza tamamlayalım. Yorucu ve sıkıcı vize şartlarını yerine getirmekle uğraşmayın. Vize servisimiz sizlere kolaylaştırılmış vize hizmeti sunmak adına çalışmaktadır. Suudi Arabistan vize işlemlerine muafiyet olmaksızın bütün pasaportlar tabidir. (Diplomatik, Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi) Umre vize başvurunuzu başlatmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresinin dolup dolmadığını kontrol ediniz. Eğer ilk defa vize başvurusunda bulunacaksanız seyahat tarihlerinize yetişecek şekilde pasaport başvurusunda bulunmalısınız. Suudi Arabistan umre vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bize +90 212 631 57 58 numaralı telefondan ya da vize@silatur.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İzmir

İzmir ve çevre ilçelerde ikamet eden Suudi Arabistan umre vize başvuru sahipleri, işlemlerini vize servisimiz aracılığıyla hızlandırabilirsiniz. Alanında uzman yetkililerimiz ile birlikte yorucu vize şartlarıyla uğraşmak zorunda kalamdan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan umre vizesi için şahsen başvuruya gelmenize gerek yoktur. Umre vizesi için gerekli olan belgelerinizi bizlere ulaştırmanız halinde vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza kolaylaştırmaktayız. Suudi Arabistan umre vizesi için dikkat edilmesi gereken özel durumları, Suudi Arabistan umre vizesi için gerekli olan belgeler 2023 ve Suudi Arabistan umre vize ücreti hakkında yetkililerimiz sizlere detaylı bilgi vermektedir. +90 212 631 57 58 numaralı telefondan bizlere ulaşarak sormak istediğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. vize@silatur.com.tr adresinden bizlere soru gönderebilir, umre vizesi için gerekli olan evrakları tarafınıza mail olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz. Suudi Arabistan umre vizesi için gerekli evraklar bilgisine ulaştıktan sonra evraklarınızı hazırlayıp ofisimize şahsen ya da kargo ile ulaştırın. Gerekli prosedürleri yetkililerimiz yerine getirecek ve başvurunuzu tamamlayacaktır. Suudi Arabistan vize başvuru sonucunuz yaklaşık 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Çıkan pasaportunuzu talep etmeniz durumunda adresinize teslim etmekteyiz. Suudi Arabistan umre vize işlemleriyle ilgili sorularınızı lütfen bize ulaştırın.

Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
  • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image