Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

Gizemli Mısır Turu

         
890$    
   
Gidiş    16 Mayıs 2024
Dönüş   19 Mayıs 2024
    3 GECE / 4 GÜN  KAHVALTI  ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

4 YILDIZ KALİTESİNDE OTELLER

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

Mısır Turu

Türk Havayolları İle Özel Uçuş

 

1.GÜN 16 Mayıs Perşembe

Yolcularımız ile saat 21:40’ta İstanbul Havalimanı’nda Sıla Turizm yetkilisi ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 00:40’ta TK696 sefer sayılı uçuş ile İskenderiye’ye hareket. 02:55’te İskenderiye Borg Al Arap Havalimanına varış, havalimanında alınacak vize işlemlerinin ardından tur otobüsümüz ile Kahire’ye doğru hareket. Güzergâhımızda alınacak sabah kahvaltısının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos). İnsan başlı dev aslan heykelleri ve sfenksin görülmesi (Keops Pramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2551-2560 yıllarında Firavun Khufu (Keops) adına anıtsal olarak yaptırılmıştır. Tamamlanmasının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Piramitler turumuzu tamamladıktan sonra otele hareket. Yolcularımızın odalarına yerleşmesi ve istirahatlerinin ardından rehberimiz belirlediği saatte, Nil Nehri’nde tekne turu eşliğinde gerçekleşecek akşam yemeği servisimiz ile ilk günkü programımızı tamamlayarak otelimizde konaklama.

2.GÜN 17 Mayıs Cuma

 

Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Mısır'ın en önemli tarihi ve kültürel hazinelerini keşfetmek için Mısır Müzesi’ni ziyaret ediyoruz (sahip olduğu zengin koleksiyon sayesinde bizlere tarihe bir yolculuk sunan müze eşsiz bir tecrübe barındırmaktadır).

Mısır Müzesi’ndeki gezimizin ardından Cuma namazını kılmak için Seyyid Hüseyin Camiine hareket ediyoruz. Kahire’nin siyasi ve eğitim tarihinin en önemli temsilcilerinden biri olan El Ezher Camii bulunduğu konum itibari ile Eski Kahire olarak da bilinen alanda bulunmaktadır. Cuma namazı sonrasında şehrin en canlı yerlerinden biri olan Tarihi Han El Halili Çarşısını geziyoruz. Rehberimizin program uygun şekilde verdiği serbest zaman diliminde yolcularımız alışveriş yapabilirler. Eski Kahire bölgesinde bulunan Memlük mimarisinin gözde örneklerinden biri olan Kalavun Külliyesini, Fatımi Dönemi mescit ve yapılarını inceledikten sonra tarihi alanın sınırlarını oluşturan surların büyük kapılarından Bab al-Futuh’ta şehir turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği servisi çarşı bölgesinde ikram edilecektir. Konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN 15 Mayıs Cumartesi

 

Otelde aldığımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saatte çıkışımızı gerçekleştiriyoruz. Mehmet Ali Paşa Camii’nin de içerisinde yer aldığı ve Eski Kahire’nin panoramik manzarasını ziyaretçilerine sunan Selahattin Kalesine varıyoruz rehberimizin anlatımı eşliğinde programımıza devam ediyoruz. Mısır’daki ilk Türk Devleti olan Tolunoğlu Devleti’nin kurucusu Ahmet bin Tolun tarafından yaptırılan ve türbesinin de bulunduğu Tolunoğlu Camii akabinde İslam Mezhepler Tarihi’nin büyük ekollerinden birinin kurucusu olan İmam Şafii Hazretlerinin türbesine hareket ediyoruz. Mısır’ın fethi ve sonrasında ilk İslam imar faaliyetlerini icra eden Sahabe Amr bin As (R.A) Hazretleri tarafından inşa ettirilen Geleneksel İslam Sanat ve Motiflerini barındıran Amr bin As Camii’nde gerçekleşen anlatımımızın ardından İskenderiye’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği Kahire İskenderiye güzergâhında gerçekleşecektir. İskenderiye’deki otelimize varış.

 

4.GÜN 16 Mayıs Pazar

 

Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra rehberimizin belirlediği saatte Antik dünyanın en büyük ve en önemli kütüphanelerinden biri olan İskenderiye Kütüphanesi'ni ziyaret. Kütüphanede farklı dönemlere ait önemli eserlerin görülmesinin ardından bölgenin en önemli yapılarından biri olan Kayıtbay Kalesi’ne hareket. Kalenin tarihi ve mimari özellikleri hakkında rehberimizden bilgi almamızın akabinde surlardan Akdeniz’in eşsiz manzarasını izliyoruz. Kayıtbay Kalesi’ndeki turumuzu tamamladıktan sonra 300’den fazla mezarı bünyesinde barındıran ve Roma döneminden eserleri günümüze ulaşmayı başarmış Kom Shoqafa’yı ziyaret. Kom Shoqafa gezisinin bitirilmesinin akabinde deniz manzaralı akşam yemeği alındıktan sonra turumuzu sonlandırmak adına havalimanına hareket. Türk Havayollarına ait TK697 sefer sayılı uçakla saat 03:50’de İstanbul’a uçuş. Saat 06:05’te İstanbul’a hoş geldiniz.

  

 

TUR TARİHLERİ VE FİYATLARI

Tur Tarihi: 16.05.2024 - 20.05.2024

Gidiş Uçuş Bilgisi: Türk Hava Yolları

 16.05.2024 00:40 - 16.05.2024 02:55

Dönüş Uçuş Bilgisi: Türk Hava Yolları

 20.05.2024 03:50 - 20.05.2024 06:05

Yetişkin Fiyatlar

Tek Kişi Fiyatı: 1090.00 $

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 890 $

Üç Kişilik Odada Kişi Başı: 890 $

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş: 200 $

2 - 6 Yaş: 550 $

6 - 12 Yaş: 750 $

 

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

İstanbul>İskenderiye / İskenderiye>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti

Vize
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
Nil Tekne Turu
Seçilen Kategorideki otellerde 3 Gece konaklama
Sabah kahvaltıları
4 Akşam yemeği
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
Havalimanı ve Güvenlik vergileri
Yerel rehber hizmeti

Piramitler Genel Giriş Ücreti
Kahire Müzesi Giriş Ücreti

Kahire Kalesi
Kayıtbay Kalesi Giriş Ücreti

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

Dış Servislerde Meşrubatlar (İçecekler)

 

Özel ve Önemli Not: Mısır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kapıda vize uygulamaktadır. İskenderiye Havalimanı’na gerçekleşen inişimiz sonrasında vize işlemleri havalimanında gerçekleşecektir. Vize işlem ücreti tur fiyatına dâhildir. 

 

Çok Önemli Notlar;


1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentemizden öğrenebilirsiniz.

2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekânlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür. 
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescit imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 
8 – Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 
9) Tüketicinin veya Acentenin turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

Mutlaka Okuyunuz Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir

UYARI / BİLGİ / DETAYLAR

 • Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Mısır Devleti Türk vatandaşları için kapıda vize uygulamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.
 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
 • Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
 • Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Rahat tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
 • Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
 • Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
 • Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
 • Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10'luk). Kişi başı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
 • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image