Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

Büyük Mısır Turu 2-8 Mayıs 2024

         
1090$    
   
Gidiş    2 Mayıs 2024
Dönüş   8 Mayıs  2024
    5 GECE / 6 GÜN


  KAHVALTI  ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

4 YILDIZ KALİTESİNDE OTELLER

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

Mısır Turu

Türk Havayolları İle Özel Uçuş

 

1.GÜN - 2 Mayıs Perşembe İSKENDERİYE

Yolcularımız ile 02 Mayıs saat 03:45’te İstanbul Havalimanı’nda Sıla Turizm kontuarında buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 06:45’te TK688 sefer sayılı uçuş ile İskenderiye’ye hareket. 09:00’ta İskenderiye Borg Al Arap Havalimanına varış, havalimanında alınacak vize işlemlerinin ardından turumuza başlamak üzere otobüsümüze geçiyoruz. Antik Dünya’dan (Mısır – Grek – Helen ve Roma) izlere sahip, 300’den fazla mezarı bünyesinde barındırarak ve günümüze ulaşmayı başarmış Kom Shoqafa’yı ziyaret. Antik dünyanın en büyük ve en önemli kütüphanelerinden biri olan İskenderiye Kütüphanesi'ni ziyaret. Kütüphanede farklı dönemlere ait önemli eserlerin görülmesinin ardından bölgenin en önemli yapılarından biri olan Kayıtbay Kalesi’ne hareket. Kalenin tarihi ve mimari özellikleri hakkında rehberimizden bilgi almamızın akabinde surlardan Akdeniz’in eşsiz manzarasını izliyoruz. Kayıtbay Kalesi’ndeki turumuzu tamamladıktan sonra sahilde bulunan balık restoranında gün batımı ve akşam yemeği servisi. Konaklama otelimizde.

2.GÜN – 3 Mayıs Cuma KAHİRE

Otelimizde kahvaltı servisi sonrası, check-out ve otobüsümüz ile Kahire’ye doğru hareket. Cuma namazını Seyyid Hüseyin Camii’nde kıldıktan sonra Antik dönemde dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos). İnsan başlı dev aslan heykelleri ve sfenksin görülmesi (Keops Piramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2551-2560 yıllarında Firavun Khufu (Keops) adına anıtsal olarak yaptırılmıştır. Tamamlanmasının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Piramitler turumuzu tamamladıktan sonra, medeniyetin taşıyıcısı kâğıdın erken dönem örneklerinden papirüs atölyesini ziyaret, antik dünyadan bugüne kokunun serüveni, esans atölyesi ve mağazasının ziyareti, son olarak da Mısır pamuğu ile üretilen ürünlerin bulunduğu Pazar alanını ziyaret. Ardından rehberimiz belirlediği saatte, Nil Nehri’nde tekne turu eşliğinde gerçekleşecek akşam yemeği servisimiz ile ilk günkü programımızı tamamlıyoruz. Konaklama otelimizde.

  

3.GÜN – 4 Mayıs Cumartesi KAHİRE

 

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında check-out. Rehberimizin belirlediği saatte çıkışımızı gerçekleştiriyoruz. Mehmet Ali Paşa Camii’nin de içerisinde yer aldığı ve Eski Kahire’nin panoramik manzarasını ziyaretçilerine sunan Selahattin Kalesi’ne varıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde programımıza devam ediyoruz. Mısır’daki ilk Türk Devleti olan Tolunoğlu Devleti’nin kurucusu Ahmet bin Tolun tarafından yaptırılan ve türbesinin de bulunduğu Tolunoğlu Camii akabinde İslam Mezhepler Tarihi’nin büyük ekollerinden birinin kurucusu olan İmam Şafii Hazretlerinin türbesine hareket ediyoruz. Mısır’ın fethi ve sonrasında ilk İslam imar faaliyetlerini icra eden Sahabe Amr bin As (R.A) Hazretleri tarafından inşa ettirilen Geleneksel İslam Sanat ve Motiflerini barındıran Amr bin As Camii’nde gerçekleşen anlatımımızın ardından İskenderiye’ye hareket ediyoruz. Otelde sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Mısır'ın en önemli tarihi ve kültürel hazinelerini keşfetmek için Mısır Müzesi’ni ziyaret ediyoruz (Sahip olduğu zengin koleksiyon sayesinde bizlere tarihe bir yolculuk sunan müze, eşsiz bir tecrübe barındırmaktadır). Seyyid Hüseyin ve Ezher Camilerine hareket ediyoruz. Kahire’nin siyasi ve eğitim tarihinin en önemli temsilcilerinden biri olan El Ezher Camii bulunduğu konum itibari ile Eski Kahire olarak da bilinen alanda bulunmaktadır. Cuma namazı sonrasında şehrin en canlı yerlerinden biri olan Tarihi Han El Halil Çarşısını geziyoruz. Rehberimizin program uygun şekilde verdiği serbest zaman diliminde yolcularımız alışveriş yapabilirler. Eski Kahire bölgesinde bulunan Memlük mimarisinin gözde örneklerinden biri olan Kalavun Külliyesini, Fatımi Dönemi mescit ve yapılarını inceledikten sonra tarihi alanın sınırlarını oluşturan surların büyük kapılarından Bab al-Futuh’ta şehir turumuzu sonlandırıyoruz. Çarşı bölgesinde ikram edilecek akşam yemeği sonrasında otobüsümüzle Luksor için hareket ediyoruz. (Yaklaşık 9-10 saat sürecek otobüs yolculuğu sonrasında Luksor’a ulaşıyoruz)

 

4.GÜN – 5 Mayıs Pazar LUKSOR

 

Luksor’a varılması ile otelimize yerleşiyoruz. Kahvaltı servisi otelimizde. Rehberimizin belirlediği saatte, Mısır Hanedanlıklarının ihtişamlı iktidarlarının yansıması Krallar Vadisi’ni ziyaret. Nil’in batı yakasında yer alan TEB Nekropolü’nün merkezinde yer alan Krallar Vadisi’nden sonra, Antik Mısır’da birliği sağlayarak yeniden birleştiren Firavun II. Mentuhopet yaptırdığı Hatşepsut Tapınağı ve Kraliçeler Vadisi’ni de içeren muhteşem bir keşfe çıkın. Akşam yemeği servisimiz dışarıda gerçekleşecektir. Konaklama otelimizde

5.GÜN – 6 Mayıs Pazartesi LUKSOR

 

Otelde kahvaltı servisi sonrası, arzu eden yolcularımız, ekstra aktivitelerden faydalanabilirler. Sıcak hava balonu ile görkemli manzarada vakit geçirebilir ve gün doğumuna tanık olabilirler. Keyifli bir kahvaltı servisi sonrasında, Doğu Yakası’na geçerek doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmeye devam ediyoruz. Nil’in kıvrımlarında bizleri tarihi bir yolculuğa çıkartan muhteşem bir tapınak bölgesi ile turumuza devam ediyoruz. Günümüze ulaşan bilinen en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı’nı ve ardından Luksor’un doğu kıyısında dimdik duran heybetli Luksor Tapınağı’nı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Otele dönmeden önce Luksor’a veda edeceğimiz lezzetli bir akşam yemeği servisi, dışarıda sunulacaktır.

 

6.GÜN – 7 Mayıs Salı HURGADA

Kahvaltı servisi ve ardından check-out ile Hurgada’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Kızıldeniz kıyısında bulunan bu sahil şehrini keşfedin. Denize açılmak için yata binebilir, dalış deneyimi ile sualtı dünyasında vakit geçirebilirsiniz. Serbest bir şehir turu ve keyifli bir akşam yemeği sonrasında otelimize dönüş.

***(Ekstra Programlar yerel ücretlendirmeye tabiidir. Sıcak Hava Balonu – Yat ve Tekne Turu – Dalış gibi aktiviteler için rehber tarafından bilgilendirileceksiniz)

 

7. GÜN – 8 Mayıs Çarşamba

 

Otelimizden check-out ve havalimanına hareket. Gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK703 sefer sayılı uçakla saat 05:45’te İstanbul’a uçuş. Saat 08:40’ta İstanbul’a hoş geldiniz.

 

 

TUR TARİHLERİ VE FİYATLARI

Tur Tarihi: 02.05.2024 - 08.05.2024

Gidiş Uçuş Bilgisi: Türk Hava Yolları

 02.05.2024 06:45 - 02.05.2024 09:00

Dönüş Uçuş Bilgisi: Türk Hava Yolları

 08.05.2024 05:45 - 08.05.2024 08:40

Yetişkin Fiyatlar

Tek Kişi Fiyatı: 1290.00 $

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1090 $

Üç Kişilik Odada Kişi Başı: 1090 $

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş: 200 $

2 - 12 Yaş: 890 $

 

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler


İstanbul>İskenderiye/ Hurgada>İstanbul Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti

VİZE ve Danışmanlık Hizmetleri
Programda Belirtilen Gezi ve Ziyaretler
Havalimanı Karşılama - GİDİŞ & DÖNÜŞ transferleri
Nil Tekne Turu
Seçilen Kategorideki Otellerde 5 Gece konaklama
Sabah Kahvaltıları
Altı Akşam Yemeği
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
Havalimanı ve Güvenlik Vergileri
Yerel Rehber Hizmeti

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Mısır Piramitleri Genel Giriş

Kahire Müzesi  

Kayıtbay Kalesi 

Kahire Kalesi

Kom Shoqofa

Ölüler Şehri ve İmam Şafi Türbesi

Tolonoğlu Camii

Muizz Caddesi 

Hatşepşut Tapınağı

Karnak Tapınağı

Luxor

Krallar Vadisi 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Şahsi Harcamalar ve Otel Ekstraları

Öğle Yemekleri

Yemeklerde Alınan Su ve Kapalı İçecekler

Program Dışı Talep Edilecek Turlar

Otel Ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş

Programda Dâhil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet
150₺ Yurt Dışı Çıkış Harcı

 

Özel ve Önemli Not: Mısır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kapıda vize uygulamaktadır. İskenderiye Havalimanı’na gerçekleşen inişimiz sonrasında vize işlemleri havalimanında gerçekleşecektir.

Tur Hakkında Önemli Bilgiler;


1 – Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentemizden öğrenebilirsiniz.

2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekânlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür. 
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescit imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 
8 – Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 
9) Tüketicinin veya Acentenin turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

Mutlaka Okuyunuz Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir.

UYARI / BİLGİ / DETAYLAR

 • Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Mısır Devleti Türk vatandaşları için kapıda vize uygulamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.
 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
 • Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
 • Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Rahat tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
 • Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
 • Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
 • Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
 • Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10'luk). Kişi başı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
 • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image