Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

Büyük Orta Avrupa Turu 8-13 Mayıs

         
1400     
     
     
.    
Gidiş    8 Mayıs 2024
Dönüş   13 Mayıs 2024
    5 GECE / 6 GÜN

Macaristan - Slovakya -
Avusturya - Çekya - Almanya

Budapeşte - Pecs - Mohaç -
Zigetvar - Estergon - Bratislava -
Viyana - Prag - Dresden - Berlin  Ekstra Tur Ödemesi Yok

Akşam Yemekleri Dahil
Müze Giriş Ücretleri Dahil

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

1.Gün

İstanbul  Budapeşte

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonunda 04.05’te buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1035 sefer sayılı 07.05 uçuşu ile Budapeşte’ye uçuyoruz (2 saat). Varış: 08.05. Varışın ardından yapılacak Budapeşte şehir turumuzda Gül Baba Türbesi (açıksa), Galiçya Şehitliği (açıksa), Buda (Budin) Kalesi, bir zamanlar Büyük Cami ismi ile minaresinden ezanlar okunan Mathias KilisesiBalıkçılar KulesiBuda SarayıKasım Paşa, Veli Bey ve Orta Hisar KuleleriArnavut Abdurrahman Abdi Paşa MezarıAkıncılar ŞehitliğiKahramanlar MeydanıOpera BinasıBudapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento BinasıTuna Nehri ve kıyılarErszebet KöprüsüZincirli KöprüGellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Belvedere Hotel4* Mercure Buda Hotel, 4* Verdi Grand Hotel vb.

2.Gün

Budapeşte  Pecs  Zigetvar  Mohaç  Budapeşte

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Pecs şehrine hareket ediyoruz (240 km). Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası kiliseye çevrilen ancak tepesine dikilen haçın ve içine ilave edilen kilise müştemilatının yanı sıra üzerinde Kelime-i Tevhid’i ile mihrabının hala korunduğu Gazi Kasım Paşa Camisi ile müze olan ancak son zamanlarda tamir edilerek ufak bir kısmında ibadete izin verilen Yakovalı Hasan Paşa Camisi (dışarıdan) ziyaretlerini gerçekleştirip Zigetvar’a hareket ediyoruz (35 km). İlerlemiş yaşına rağmen Kanuni’nin fethi için ordunun başında sefere çıktığı Zigetvar Kalesi’nin (açıksa), müze yapılan Sultan Süleyman Camisi (açıksa) ve Kanuni’nin temsili mezarının bulunduğu Türk - Macar Dostluk Parkı'nın görülmesinin ardından Mohaç’a hareket ediyoruz (80 km). Mohaç Ovası’nda Mohaç Harbi’nin tasvir edildiği açık hava müzesinin görülmesinin ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün

Budapeşte (Macaristan)  Bratislava (Slovakya)  Viyana (Avusturya)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Macaristan’a ait ucuz hediyelik eşya ve yerel ürünleri bulup pazarlıkla alışveriş yapabileceğimiz Szentendre Kasabası'na hareket ediyoruz (20 km). Kısa bir serbest zamanın ardından Visegrad Kasabası'na hareket ediyoruz (20 km). Visegrad Kalesi'ni rehberimizin anlatımları ile dışarıdan görmeyi müteakip Osmanlı İmparatorluğu'nun batıda ulaştığı en son nokta olan Estergon'a hareket ediyoruz (25 km). Estergon Kalesi ziyareti sonrası Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz (170 km). UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak şehir turu sonrası Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz (80 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Novum Kavalier Hotel4* Bellevue Hotel, 4* Eventhotel Pyramide, 4* Simm’s Hotel vb.

4.Gün

Viyana (Avusturya)  Prag (Çekya)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Viyana şehir turumuzda sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser EvleriStephans KatedraliRing CaddesiKartner CaddesiOpera BinasıHofburg Sarayı ve Müzeler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Prag'a hareket ediyoruz (335 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* NH Prague City Hotel4* EA Downtown Hotel, 4* Theatrino  Hotel, 4* Three Crowns Hotel vb.

5.Gün

Prag (Çekya)  Dresden (Almanya)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Prag şehir turumuzda Prag KalesiNoel Baba KilisesiEski Belediye BinasıRudolfiniumParis CaddesiAstoronomik Saat KulesiClementinum Manastırı ve IV. Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Dresden’e hareket ediyoruz (150 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Leonardo Hotel4* Wyndham Garden Dresden Hotel vb.

6.Gün

Dresden  Berlin  İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dresden şehir turumuzda FraunkircheZwinger SarayıBruhl TerasıKral YoluElbe Nehri ve Martin Luther Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Dresden gezimizin ardından Berlin’e hareket ediyoruz (200 km). Varışın ardından yapacağımız şehir turumuzda Kurfürstendamm CaddesiReichstag Devlet BinasıCheckpoint CharlieBradenburg KapısıPostdamer PlatzBerlin Filarmoni Orkestrası, Türkler arasında "Küçük İstanbul" olarak adlandırılan Kreuzberg SemtiUnter den Linden BulvarıAlexanderplatzGendermenmarkt MeydanıKarl Marx Allee Bulvarı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından THY’nin TK1724 seferi ile 19.10'da İstanbul’a uçuyoruz (2sa 50dk). Varış: 23.00.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Budapeşte / Berlin - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 5 gece 4* otellerde konaklama
 • 5 kahvaltı ve 5 akşam yemeği
 • Gazi Kasım Paşa Camisi, Zigetvar Kalesi, Mohaç Müzesi ve Estergon Kalesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli (150€) + müsait randevu olmazsa VİP başvuru ücreti (75€) + SMS bedeli + kargo ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 150 TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
 • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
 • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
 • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
 • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
 • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür, açılır-kapanır yatak veya kanepe olabilir.
 • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
 • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
 • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
 • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
 • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
 • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image