Image

Image

SİZLERE EN İYİ HİZMET İÇİN VARIZ

Kaliteli hizmet anlayışıyla, memnuniyetinizin en üst seviyede olacağını garanti ediyoruz. Kutsal ve kültürel tüm yolculuklarda Sıla Turizm olarak sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

İran Turu

         
1.250$    
   
Gidiş    27 OCAK 2024
Dönüş   2 ŞUBAT 2024
    6 GECE / 7 GÜN
TAHRAN, KUM, KAŞHAN, İSFAHAN, YEZD, ŞİRAZ

THY KALİTESİYLE  

4 YILDIZ KALİTESİNDE OTELLER
KAHVALTI  ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

 

Not: Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir

1.Gün

İstanbul kiss Tahran broken heart Rey broken heart Tahran

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu’nda 05.05’te buluşuyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası THY'nin TK880 seferi ile 08.05'te Tahran'a hareket ediyoruz (3sa 5dk). Varış: 11.40. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Gülistan Sarayı ve Azadi Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tahran gezimizin ardından Rey şehrine hareket ediyoruz (15 km). Varışta Tuğrul Bey Kulesi'nin görülmesini müteakip Tahran'a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Ferdowsi Hotel vb.

2.Gün

Tahran broken heart Kum broken heart Kaşhan broken heart İsfahan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen medreseleriyle ünlü Kum şehrine hareket ediyoruz (150 km). Kum şehrinde Hz. Masume Camisi ve Kabri’nin ziyaret edilmesini müteakip Kaşhan’a hareket ediyoruz (110 km). Tarihi Ev gezisi sonrası, İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz (215 km) Varışta akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Piroozy Hotel vb.

3.Gün

İsfahan broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Minar Conban (Titreyen Minareler), Ateşkeda (Ateş Tapınağı) (dışarıdan ve uzaktan), Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun Veziri Nizamül Mülk ve Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun hükümdarı Melik Şah'ın eşi Terken Hatun'un Kabirleri (açıksa), Zayende Rüd Nehri'ndeki 33 KöprüChehel Sütun (Kırk SütunSarayıNakş-ı Cihan İmam Meydanı'nda Ali Kapu Sarayı ve Şah Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından serbest zamanı müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün

İsfahan broken heart Yezd

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yezd şehrine hareket ediyoruz (320 km). Varışta yapacağımız şehir turumuzda; Cuma CamisiAteş Tapınağı (Zerdüşt Tapınağı), Sessizlik KuleleriEmir Çakmak Kompleksi, kerpiç ve taş mimarisiyle daracık eski kent sokakları görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Moshir Al-Mamalek Garden Hotel vb.

5.Gün

Yezd broken heart Şiraz

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz’a hareket ediyoruz (440 km). Yol üzerinde tarihi Nakş-ı Rüstem Mezarları'nın dışarıdan görülmesi sonrası Kuran Kapısı'ndan geçerek Şiraz’a varıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Karimkhan Hotel vb.

6.Gün

Şiraz broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda Nasır El Mülk CamisiTarihi Persepolis Şehri, İrem BağıHafız ve Sadi Türbeleri,  Kerim Han Kalesi (dışarıdan), Moshir Sarayı ve Vekil Hamamı görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zaman sonrası akşam yemeğini müteakip Şiraz Havalimanı'na hareket ediyoruz.

Önemli: Uçak saatinden dolayı bu gece otel konaklaması yoktur.

7.Gün

Şiraz kiss İstanbul

Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK885 seferi ile 02.40’ta İstanbul’a uçuyoruz (4sa, 15dk). Varış: 06.25.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Tahran / Şiraz - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 5 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
 • 5 kahvaltı ve 6 akşam yemeği
 • Tahran şehrinde Gülistan Sarayı ve Tuğrul Bey Kulesi giriş ücretleri
  Kaşhan şehrinde Tarihi Kaşhan Evi giriş ücreti 
  İsfahan şehrinde Minar Conban (Titreyen Minareler), Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Ali Kapu Sarayı ve Şah Camisi giriş ücretleri
  Yezd şehrinde Cuma Camisi, Ateş Tapınağı (Zerdüşt Tapınağı) ve Sessizlik Kuleleri giriş ücretleri
  Şiraz şehrinde Nasır El Mülk Camisi, Tarihi Persepolis Şehri, Hafız ve Sadi Türbeleri, İrem Bağı ve Vekil Hamamı giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Önemli:

 • Turumuz Tahran gidiş, Şiraz dönüş olarak planlanmıştır. Uçak müsaitliklerine bağlı olarak Şiraz gidiş, Tahran dönüş olarak da planlanabilir. Her iki ihtimalde de gezilecek yerler aynı kalacaktır.
 • ÖNEMLİ BİLGİLER

  • İran'da zaman zaman yaşanan olumsuz trafik koşulları nedeniyle tur programındaki yerler vakit yettiğince gezilecektir.
  • Turlarımızı; tur programında yazan tüm mekanlar görülecek şekilde planlamaktayız. Ancak yerel otoritenin alacağı karar ve kısıtlamalar sebebiyle gezilemeyen, ziyaret edilemeyen mekanlar olabilir. Misafirlerimizin (pandemi vs. nedeniyle) bu durumu göz önünde bulundurarak tura katılmaları gerekmektedir. Gezilemeyen yerlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • Turistler ve Müslüman olmayanlar da dahil bütün kadınlar İran İslami Hicap kanunlarına göre örtünmek zorundadır.
  • İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır. Daha önce Kudüs turlarımıza katılmış misafirlerimizin endişelenmesine gerek yoktur. Acentemiz tarafından düzenlenen Kudüs turlarında pasaporta vize basılmamaktadır.
  • Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.
  • Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.
  • Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.
  • Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.
  • Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.
  • 3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür, açılır-kapanır yatak veya kanepe olabilir.
  • Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
  • Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
  • Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
  • Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
  • Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.
  • Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.
  • Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
  • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.

Kutsal topraklardaki rehberiniz

Akdeniz Cad. No:6
Kat:1 
Fatih - İSTANBUL

E-Mail
info@silatur.com.tr

Telefon
 • +90 212 631 57 58

Image
Kutsal topraklardaki rehberiniz

Image